Witamy na stronie internetowej
Oddziału Krakowskiego
Polskiego Towarzystwa Matematycznego
Polskie Towarzystwo Matematyczne istnieje od 1919 roku i jest członkiem założycielem Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Zarząd OK PTM

Prezes   Leokadia Białas-Cież (Uniwesytet Jagielloński)
leokadia.bialas-ciez@uj.edu.pl
Wiceprezes   Marek Ptak (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie)
rmptak@cyf-kr.edu.pl
Sekretarz   Agnieszka Kowalska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
akowalskat@gmail.com
Skarbnik   Zofia Rożen (Uniwesytet Jagielloński)
zofia.rozen@im.uj.edu.pl
Webmaster   Marta Kornafel (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
marta.kornafel@uek.krakow.pl
Członek Zarządu   Wojciech Mitkowski (Akademia Górniczo-Hutnicza)
mitkowsk@agh.edu.pl
Członek Zarządu   Maciej Ulas (Uniwesytet Jagielloński)
maciej.ulas@im.uj.edu.pl
Członek Zarządu   Anna Widur (Uniwersytet Jagielloński)
anna.widur@uj.edu.pl
 

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący   Antoni Leon Dawidowicz (Uniwesytet Jagielloński)
antoni.dawidowicz@im.uj.edu.pl
Członek Komisji   Jan Koroński (Politechnika Krakowska)
jkorons@pk.edu.pl
Członek Komisji   Lucjan Sapa (Akademia Górniczo-Hutnicza)
sapa@agh.edu.pl
 

Komisje

  1. Komisja Historii Matematyki
Stanisław Domoradzki (Uniwersytet Rzeszowski)
przewodniczący
domoradz@univ.rzeszow.pl
Krzysztof Ciesielski (Uniwersytet Jagielloński) krzysztof.ciesielski@im.uj.edu.pl
Antoni Leon Dawidowicz (Uniwersytet Jagielloński) antoni.dawidowicz@im.uj.edu.pl
Jan Koroński (Politechnika Krakowska) jkorons@pk.edu.pl
Zofia Pawlikowska-Brożek (Akademia Górniczo-Hutnicza)
Zdzisław Pogoda (Uniwersytet Jagielloński) zdzislaw.pogoda@uj.edu.pl
Zbigniew Powązka (Uniwersytet Pedagogiczny) powazka@up.krakow.pl
Danuta Węglowska (Akademia Górniczo-Hutnicza) magweg@wms.mat.agh.edu.pl
Zbigniew Węglowski (Akademia Górniczo-Hutnicza)
Adam Winiarz (Politechnika Krakowska) awiniarz@pk.edu.pl
Danuta Ciesielska (IHN im. L. i A. Birkenmajerów w Warszawie) - stała współpraca smciesie@cyfronet.krakow.pl
  1. Komisja Popularyzacji Matematyki i Współpracy ze Szkolnictwem
Anna Widur (Uniwersytet Jagielloński)
przewodnicząca
anna.widur@uj.edu.pl
Jacek Chmieliński (Uniwersytet Pedagogiczny) jacek@up.krakow.pl
Agnieszka Kowalska (Uniwersytet Pedagogiczny) akowalskat@gmail.com
Joanna Major (Uniwersytet Pedagogiczny) jmajor@up.krakow.pl
  1. Komisja Zastosowań Matematyki
Wojciech Mitkowski (Akademia Górniczo-Hutnicza)
przewodniczący
mitkowsk@agh.edu.pl
Andrzej Olajossy (Akademia Górniczo-Hutnicza) olajossy@agh.edu.pl
Krzysztof Oprzędkiewicz (Akademia Górniczo-Hutnicza) kop@agh.edu.pl
Agnieszka Rutkowska (Uniwersytet Rolniczy) rmrutkow@cyf-kr.edu.pl
Piotr Szymczyk (Akademia Górniczo-Hutnicza) Piotr.Szymczyk@agh.edu.pl

Delegaci na Walne Zgromadzenie PTM

Antoni L.Dawidowicz (Uniwersytet Jagielloński) antoni.dawidowicz@im.uj.edu.pl
Leokadia Białas-Cież (Uniwersytet Jagielloński) leokadia.bialas-ciez@uj.edu.pl
Krzysztof Ciesielski (Uniwersytet Jagielloński) krzysztof.ciesielski@im.uj.edu.pl
Zdzisław Pogoda (Uniwersytet Jagielloński) zdzislaw.pogoda@uj.edu.pl
Piotr Oprocha (Akademia Górniczo-Hutnicza) oprocha@agh.edu.pl

Zastępcy Delegatów na Walne Zgromadzenie PTM

Wojciech Mitkowski (Akademia Górniczo-Hutnicza) mitkowsk@agh.edu.pl
Marta Kornafel (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) marta.kornafel@uek.krakow.pl
Stanisław Domoradzki (Uniwersytet Rzeszowski) domoradz@univ.rzeszow.pl
Jan Koroński (Politechnika Krakowska) jkorons@pk.edu.pl
Agnieszka Kowalska (Uniwersytet Pedagogiczny) akowalskat@gmail.com
Robert Wolak (Uniwersytet Jagielloński) robert.wolak@im.uj.edu.pl

Ambasadorzy OK PTM

Mariusz Jużyniec Politechnika Krakowska juzyniec@pk.edu.pl
Witold Majdak Akademia Górniczo-Hutnicza majdak@agh.edu.pl